Mycie samochodu można rozwiązać na wiele różnych sposobów. Niektórzy po prostu spłukują go wodą lub czekają na deszcz. Ja jednak postępuje bardziej świadomie, ponieważ wiem, że samochód jest moją wizytówką oraz odpowiednimi środkami przedłużam jego dobry stan. Efekty widzę zawsze wtedy, kiedy chcę sprzedać pojazd. Zazwyczaj większość modeli, z tego samego rocznika, jest tańszych od mojego o kilkanaście tysięcy złotych. A to dzięki temu, że mam zadbany lakier i wnętrze.

Najbardziej polecane środki do czyszczenia samochodu

polecane środki do mycia autaCały sekret tkwi w tym, z jakich środków korzystamy aby umyć pojazd. Najbardziej polecane środki do mycia auta są najlepszym wyborem. dzięki nim utrzymujemy nasz pojazd w bardzo dobrej kondycji przez dłuższy czas. Ale czyimi radami się kierować wybierają preparaty? Nie patrz na reklamy, są o wiele lepsze rozwiązania. Możesz spytać pracowników myjni samochodowej, z czego oni korzystają. na pewno odpowiedzą Ci na to pytanie, a Ty możesz to zanotować. Pytaj również osób, których samochody są najbardziej zadbany. Ja korzystam przede wszystkim z wosków. Są świetne, gdyż nie tylko czyszczą samochód, ale także konserwują go. Cienka, niewidzialna powłoka wosku odbija zabrudzenia, a nawet niweluje drobne zarysowania (na przykład powstałe przez sypki żwir na jezdni). Jednak gdy myję za pomocą węża ogrodowego, korzystam ze środków odtłuszczających. Służą mi zarówno do czyszczenia lakieru, jak i szyb. Swoją drogą najbardziej polecanym preparatem do umycia reflektorów jest zwykła pasta do zębów. Należy do jedynych produktów niespecjalistycznych, jakie używam do zachowania samochodu w dobrej kondycji. Najlepsza jest wybielająca, gdyż reflektory nie żółkną. Środki do czyszczenia można kupować w pakietach od producentów, bądź na stacjach benzynowych. Niby są kosztowne, jak na jednorazowy zakup, ale mi wystarczają na rok. Są kierowcy, którzy mają taki pakiet nawet dwa lata. Ale to już zależy od zabrudzeń pojazdu i od kilku innych czynników (np. droga którą jeździsz).

Jeśli nie korzystasz z myjni samochodowych, to powinieneś mieć takie środki w swoim garażu, a nawet mieszkaniu. Pojazd można bardzo dobrze umyć samodzielnie, ale trzeba poświęcić temu kilka chwil. Opłaca się to, ponieważ na pewno zauważyłeś, że w Polsce jeździ dużo samochodów używanych. Tą chemią łatwo da radę poprawić wygląd samochodu, który ma już dużo na liczniku. Trzeba być świadomym tego, że im lepiej dbamy o pojazd, tym mniej on traci na wartości z każdym rokiem, a nawet przejechanym kilometrem.

Close Menu