Dach to podstawowy element chroniący każdy budynek, przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Podstawą jest fakt, żeby dach był odpowiednio szczelny, na co ma wpływ to, jakie pokrycie dachowe wybierzemy. Należy pamiętać jednak, że samo pokrycie dachowe nie jest w stanie zapewnić stu procentowej ochrony, miedzy innymi przed utratą ciepła.

Jaką membranę dachową wybrać?

trójwarstwowa membrana dachowa vaxoDach to oczywiście podatkowy element ochronny każdego budynku. Obecnie większość osób bardzo przykłada się do wyboru pokrycia dachowego dla swojego domu,  ale zapomina o tym, że sam dach nie zapewnia pełnej ochrony. Jeżeli zaś nie zadbamy o odpowiednią ochronę dachu, po pierwsze możemy się narazić na znaczne straty ciepła zimą, które właśnie najczęściej ucieka przez dach, a także do pojawiania się wilgoci w domu. Na spodniej warstwie nawet najbardziej szczelnego pokrycia dachowego będzie odkładała się wilgoć, która następnie,  na skutek skraplania, będzie dostawała się do wnętrza domu. Aby zapobiegać tym problemom, z pewnością przyda się nam trójwarstwowa membrana dachowa vaxo. Jest to tak naprawdę dodatkowa, ale bardzo ważna warstwa ochronna, która powinna się znajdować bezpośrednio pod dachówką, czy blachą. Taka membrana wyróżnia się tym że jest złożona nie z jednej, ale z kilku warstw materiału izolacyjnego. Dzięki temu jest ona znacznie bardziej skuteczna zarówno w powstrzymaniu ciepła przed uciekaniem przez dach, jak również taka membrana zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu, na spodniej warstwie pokrycia dachowego nie będzie się gromadziła niebezpieczna wilgoć. Tak jak wspomniano, membrana vaxo składa się z kilku warstw, a dokładniej trzech. Warstwa środkowa to właściwa warstwa izolacyjna, która jest w stanie jednokierunkowo przepuszczać przez swoją powierzchnię parę wodna. Dwie warstwy zewnętrzne, które pokrywają warstwę izolacyjną, stanowią ochronę mechaniczną dla wewnętrznej warstwy membrany. Dodatkowo, jeszcze bardziej wzmacniają izolacyjne właściwości membrany vaxo. Takie zalety opisywanej membrany sprawiają, że jest ona obecnie bardzo popularna. Co więcej, stosują ją zarówno właściciele domów, jak również hal produkcyjnych, czy też magazynów. W każdym z tych obiektów stosowanie tej membrany przyniesie bardzo pozytywne rezultaty.

Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego jest bardzo ważny. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze pokrycie dachowe nie zapewni pełnej ochrony. Dlatego też powierzchnie dachu należy dodatkowo zabezpieczyć odpowiednią membraną, która zabezpieczy dach przed wilgocią i utratą ciepła.