Najczęściej podlegającym obróbce skrawaniem materiałem jest stal. Jej produkcja wykonywana jest w bardzo wysokiej temperaturze, przez co wykonanie precyzyjnych odlewów bardzo precyzyjnych detali nie jest możliwe. W związku z tym najpierw wykonuje się odlewy najczęściej w postaci profili okrągłych lub płaskich, a następnie poddaje się je obróbce w specjalistycznych przedsiębiorstwach. Dawniej wykorzystywano w tym celu specjalistyczne urządzenia sterowane ręcznie, jednak dzisiaj coraz częściej są one zastąpione przez nowoczesne maszyny sterowane numerycznie.

Precyzyjne pionowe frezarki CNC

sprawdzone pionowe centrum obróbcze cncStosowanie urządzeń CNC ma bardzo wiele zalet dla przedsiębiorstwa. Ich zakup wiąże się z niemałym wydatkiem, jednak z całą pewnością opłacalnym. Sprawdzone pionowe centrum obróbcze CNC jest w stanie wykonywać bardzo precyzyjne detale. Robi to szybko, dokładnie i przede wszystkim jest w stanie dokładnie powtórzyć cały proces kilkukrotnie, bez ingerencji w program czy jakiekolwiek inne ustawienia. Cecha ta sprawia, że firma w krótkim czasie jest w stanie wyprodukować wiele elementów, które następnie trafią do klienta. Skrócenie czasu niezbędnego na realizację zlecenia jest bardzo istotne nie tylko ze względu na to, że przedsiębiorstwo jest w stanie wykonać więcej detali. Dzięki temu firma jest bardziej elastyczna i może w krótkim czasie reagować na wprowadzone przez inwestora zmiany lub inne oczekiwania. Pionowe centra obróbkowe sterowane numerycznie są także znacznie bezpieczniejsze od urządzeń wymagających sterowania manualnego. Operator musi jedynie umieścić materiał w odpowiednim miejscu, co odbywa się oczywiście przy wyłączonej maszynie. Po dokładnym uruchomieniu wszelkich zabezpieczeń i założeniu osłon urządzenie jest uruchamiane. Dzięki oprogramowaniu cały proces odbywa się automatycznie, bez ingerencji człowieka. Może on znajdować się w miejscu bezpiecznym, najczęściej za bezpieczną szybą i kontrolować cały przeprowadzany proces. Dzięki temu nie zagrażają mu opiłki czy odpryski kawałków materiału.

Dzięki nowoczesnym maszynom oszczędza się także miejsce na hali. Jedna profesjonalna frezarka CNC jest w stanie wykonać nie tylko cięcie, ale także gwintowanie, frezowanie oraz szlifowanie wykonanego elementu. Zastępuje więc minimum trzy bądź cztery maszyny. Zamiast tokarki, wiertarki, szlifierki i tego typu maszyn na hali można wygospodarować miejsce na drugie pionowe centrum obróbcze. W ten sposób przedsiębiorstwo podnosi jakość swoich usług i zyskuje bardzo wielu zadowolonych ze współpracy klientów.

Close Menu