Hale namiotowe cieszą się obecnie dużą popularnością, która wciąż rośnie. Z czego to wynika? Wydawać by się mogło, że czynnikiem decydującym jest cena – znacznie niższa, niż w przypadku obiektów o tradycyjnej, stałej konstrukcji. Otóż okazuje się, że nie tylko ten fakt, choć bardzo istotny, decyduje o chętnym korzystaniu z takiego rozwiązania. Pewnie czynniki zdają się mieć nawet dużo większe znaczenie, przemawiające na korzyść wspomnianego obiektu.

Zalety hali namiotowej sportowej

hala namiotowa sportowaObiekty tymczasowe, do których zaliczają się hale namiotowe, są ostatnio bardzo popularne, jeśli chodzi o wybór miejsca do organizacji różnego rodzaju imprez. Wszechstronne zastosowanie to niewątpliwie duży atut tego rodzaju konstrukcji. W zależności od stylistyki i wykorzystanych do budowy materiałów możemy w takim miejscu zorganizować wesele, event pracowniczy, wystawę czasową czy targi sprzedażowe. Dużą popularnością cieszy się również hala namiotowa sportowa, w której zorganizować można rozgrywki większości dyscyplin. Osobną kategorię stanowią hale, wznoszone w celu przechowywania różnego rodzaju przedmiotów, maszyn czy narzędzi – takie obiekty konstruowane są na odrobinę innych zasadach. Warto o tym wspomnieć, bowiem tego rodzaju obiekty tymczasowe nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli czas ich użytkowania nie przekracza 180 dni. Wówczas wystarczy jedynie zgłoszenie inwestycji do właściwego organu administracji publicznej. Jeśli natomiast konstrukcja będzie wykorzystywana przed dłuższy niż podany okres czas, wówczas możemy zgłosić się o wydanie pozwolenia na budowę. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni obiekt zdemontować i postawić go ponownie w innym, wskazanym przez organ pobliskim miejscu. Warto zaznaczyć fakt, że o pozwolenie na budowę możemy ubiegać się w trakcie trwania wspomnianych 180 dni. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że halę namiotową wznosi się zwykle w przeciągu maksymalnie 4-6 tygodni, zatem jest to na tyle krótki czas, by zachować elastyczność wobec decyzji władz.

Obiekty tymczasowe cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma się co dziwić, bowiem wzniesienie takiego obiektu kosztuje nawet kilkanaście razy mniej niż postawienie tradycyjnego budynku o stałej konstrukcji. Okazuje się jednak, że nie tylko cena jest czynnikiem przemawiającym na korzyść takiego rozwiązania. Ogromnym atutem jest elastyczność, jaką dają nam hale namiotowe. Potrzebujemy lokalu sportowego o niestandardowych wymiarach? Żaden problem – namiot może powstać zaledwie w kilka tygodni.