W obecnych czasach miasta coraz częściej organizują różne imprezy sportowe dla mieszkańców. Turniej siatkówki plażowej, konkurs piłkarski osiedlowych drużyn piłkarskich, różne zawody dla dzieci. Mają na cel odłożone środki z budżetu. Co roku jest tych zawodów coraz więcej. Promowanie sportu jest teraz bardzo popularne. Również w naszym miasteczku znalazło to swoje odbicie, w turniejach organizowanych na festynie.

Kryształowa statuetka jako trofeum

statuetki kryształoweZwycięzcy zawodów dostają medale. Czasem do medali dołącza się statuetki kryształowe dla pierwszych trzech lokat. Wzięło się to z innych dyscyplin sportowych. Statuetki dostają skoczkowie narciarscy, piłkarze dostają puchary, które też już coraz bardziej przypominają rzeźby. Nasi lokalni włodarze też podchwycili ten pomysł. Co roku w naszym mieście jest organizowany festyn z konkursami. Konkursy dotyczą lokalnej historii, jest konkurs piosenki i bardzo dużo konkursów sportowych takich jak rzuty do kosza czy strzały na bramkę. Mój syn w ubiegłym miesiącu brał udział w turnieju piłkarskim dla dzieci organizowanym podczas miejskiego festynu. Zwyciężało dziecko, które zdobyło najwięcej punktów za strzały do bramki. Żeby było trudniej, różne miejsca bramki były inaczej punktowane. Strzał w okienko był wart 3 punkty, strzał po ziemi tylko 1. Synek otrzymał jako nagrodę replikę piłki używanej podczas meczy Ekstraklasy oraz kryształową statuetkę piłkarza. Właśnie z tej statuetki cieszył się najbardziej. Mówi, że przypomina mu Ronaldo, jego ulubionego piłkarza. Postawiliśmy ją w domu na eksponowanym miejscy koło telewizora. Synek bardzo lubi chwalić się tą figurką gościom, którzy do nas przychodzą. Nawet jeśli już im wspominał o wygranym konkursie, sprawdza czy pamiętają, że dostał też statuetkę. Chwali się też swoim kolegom. Po udziale w konkursie poprosił nas, by zapisać go do szkółki piłkarskiej działającej w naszym mieście. Pomysł z dawaniem statuetek jest strzałem w dziesiątkę. Medale też są dobre, ale taki oryginalny prezent za wygraną wzbudza jeszcze więcej radości.

Z czasem statuetka zmieni swoje miejsce. Nie będzie już tak bardzo eksponowana, bo syn zdobędzie nowe trofea, które zajmą jej miejsce koło telewizora. Zapakujemy ją ładnie i zaniesiemy ją na strych. Zawsze jednak będzie można pójść na strych, wyjąć z pudełka kryształowego piłkarza i przypomnieć sobie jak szczęśliwe było nasze dziecko, gdy go zdobyło. Po latach, kiedy nasz syn będzie starszy, dobrze będzie do niej wrócić i powspominać jakim to był świetnym piłkarzem.