• Post author:
  • Post category:Handel

Jesteś pracodawcą, właścicielem firmy, zatrudniasz grupę osób w swoim biznesie i zastanawiasz się, jak zmotywować i docenić pracownika? Może stoisz z drugiej strony i przeglądając oferty pracy, zastanawiasz się, na jakie dodatkowe bonusy, prócz stałej pensji, możesz liczyć, zatrudniając się w konkretnej firmie? Jakie istnieją dodatkowe świadczenia dla pracowników? Premie motywacyjne, bonusy, dofinansowania i różnego rodzaju bony. To wszystko i wiele innych, to sposoby na wyróżnienie pracownika, docenienie dobrych wyników i zmotywowanie do działania.

Bony, paczki okolicznościowe i premie

paczki świąteczneJednym z podstawowych świadczeń dodatkowych są premie za wyniki. Spełniając określoną normę, pracownik może liczyć na jednorazowy bonus finansowy, za określony okres rozliczeniowy. Podobnie ma się sprawa z premiami za niespóźnianie. Przykładowo, raz na kwartał pracodawca robi bilans i jeśli nie mieliśmy żadnych spóźnień, możemy liczyć na dodatkową premię pieniężną, lub w postaci bonów (jest to zależne od wewnętrznej polityki firmy). Bardzo często zakłady pracy oferują swoim pracownikom talony do  wykupienia w konkretnych sklepach. To prosty sposób na drobne oszczędności w domowym budżecie. Paczki świąteczne o wartości zależnej od zeszłorocznych przychodów, lub o stałej wartości, jednakowej dla każdego pracownika, to kolejny drobny ukłon firmy w stronę zatrudnionych. Najczęściej są to słodycze, przekąski, owoce, czy drobne upominki i alkohol. Często paczki świąteczne oferowane są zarówno na Święta Bożego Narodzenia, jak i z okazji Świąt Wielkanocnych. Z reguły paczki te są największą atrakcją dla rodzin z dziećmi. Kolejnym bonusem mogą być różnego typu karty multisport, czyli dofinansowanie do siłowni czy klubów fitness w mieście. Jeśli ktoś prowadzi aktywny tryb życia, z pewnością ucieszy go taka możliwość. Bardzo często firmy oferują również różnego rodzaju dofinansowania do urlopu, czyli tak zwane wczasy pod gruszą. Dopłaty do paliwa, w zależności od odległości miejsca pracy od miejsca zamieszkania, również są popularną formą świadczeń socjalnych.

Przeglądając ogłoszenia ofert pracy, można zwrócić uwagę na coraz większą ilość proponowanych świadczeń socjalnych. Mają one za zadanie zwrócić uwagę potencjalnego pracownika i zainteresować określoną ofertą. Wiele z oferowanych bonusów i udogodnień, jak na przykład dostęp do prywatnej opieki lekarskiej, czy atrakcyjne ubezpieczenia dla całej rodziny, jest godnych uwagi. Dzisiejszy rynek pracy stara się o dobrego pracownika na różne sposoby, co z punktu widzenia zatrudnionego jest ogromną zaletą.