Paradontoza to termin, który słyszał praktycznie każdy. Jednak okazuje się, że nie każdy wie czym ona tak właściwie jest. To nic innego jak zapalenie przyzębia. Choroba ta atakuje zarówno tkanki, jak i dziąsła. Mówi się, że najczęściej atakuje ona osoby dorosłe, jednak tak naprawdę pojawić może się w każdym wieku. Najczęstszą przyczyną jest niedokładna i niewystarczająca higiena jamy ustnej.

Jak walczyć z paradontozą?

pasta przeciw paradontozieOkazuje się, że z paradontozą można walczyć odpowiednimi sposobami. Z całą pewnością powinniśmy nauczyć się w odpowiedni sposób dbać o swoje zęby. Tylko wtedy uda nam się następnym razem nie dopuścić do rozwoju tej choroby. Tak naprawdę za jej rozwój odpowiedzialne są bakterie, które w nadmiarze gromadzą się w zębach, dziąsłach i okolicznych tkankach. W momencie, gdy jest ich aż za dużo dochodzi do stanu zapalnego. Taki stan zapalny może doprowadzić nas nawet do utraty zębów. A więc odpowiedzią na potrzeby osoby z tą przypadłością jest pasta przeciw paradontozie. Pasta ta z pewnością wyeliminuje nadmiar szkodliwych bakterii i sprawi, że stan zapalny zacznie ustępować. Pamiętajmy jednak, że czasami naprawdę warto skonsultować się ze stomatologiem, który stwierdzi, czy przyczyna naszego problemu nie jest nieco inna. Okazuje się, że istnieje kilka powodów powstawania stanów zapalnych w naszej jamie ustnej. Zwróćmy również uwagę na odpowiednią higienę jamy ustnej. Szczotkując zęby w odpowiedni sposób pozbędziemy się nadmiaru bakterii i nie dopuścimy do powstania stanu zapalnego, który naprawdę może być groźny. Warto zaznaczyć, że przy paradontozie nasze zęby zaczynają się ruszać. Co ciekawe – na początku problem ten nie jest zauważalny. Zazwyczaj widzimy różnicę w momencie, gdy infekcja jest dość silna. Paradontoza niszczy struktury w jamie ustnej, które odpowiadają za utrzymanie zębów w odpowiednim miejscu. Niestety nieleczona może prowadzić do utraty wszystkich zębów. Stosując odpowiednią pastę z pewnością uda nam się nie dopuścić do rozwoju tego problemu. Ważne jest, aby była to dedykowana pasta z odpowiednim składem.

Pasty przeciwko paradontozie kupimy praktycznie wszędzie. Okazuje się jednak, że najlepszą powinien polecić nam lekarza. Pamiętajmy jednak, że takie pasty mogą jedynie wspomagać naszą walkę z tym problemem. Tak naprawdę na rynku znajdziemy również specjalne płyny do higieny jamy ustnej, które również okazują się pomocne. Odpowiednią kurację powinien mimo wszystko zalecić lekarz, który zna się na rzeczy i który wie, co może nam pomóc w tej sytuacji.

Close Menu