W każdej pracy, zazwyczaj organizowane są różne imprezy integracyjne lub świętowanie rocznicy działalności firmy, podczas której wypadałoby wręczyć wyjątkowy upominek dla szefa od pracowników. Coraz częściej na tego rodzaju okazje, jak i wiele innych zamawiane są karykatury z żartobliwym jednak absolutnie nie ośmieszającym akcentem jej wykonania. Czy warto się zdecydować na taką formę prezentu?

Karykatura na prezent dla szefa 

karykatury na zamówienieAtmosfera w pracy w dużej mierze zależy od szefa oraz jego podejścia do pracowników. Jeżeli chociaż w małym stopniu posiada on lub ona poczucie humoru, nic tylko się cieszyć z tego powodu. Uroczyste bądź luźne spotkanie  w firmie to doskonały moment, w którym możemy podarować wyjątkowy prezent dla szefa. Karykatura z pewnością będzie zaskoczeniem, jak również wywoła szczery uśmiech na twarzy. Umieszczona na ścianie w biurze lub w domu będzie idealną pamiątką przypominającą oddanych i zgranych pracowników. Jak i sam szef będzie odbierany przez klientów jako przyjazna osoba, mająca poczucie humoru oraz dystans do samego siebie. W rysunku możemy jak najbardziej uwzględnić zainteresowania lub hobby szefa. Niewiele osób otrzymuje prezent w formie zabawnej i wyjątkowej karykatury, dlatego jest to niestandardowy pomysł, dzięki, któremu w sposób szczególny wyróżnimy bohatera rysunku. Do wykonania karykatury na zamówienie, potrzebne będzie kilka wyraźnych zdjęć osoby, którą ma przedstawiać by z dokładnością pokazać jej rysy twarzy na wykonanej pracy. Dodatkowo należy wybrać motyw przewodni pracy, oraz ewentualnie napis, który chcielibyśmy na niej umieścić. Do wyboru jest również technika wykonania, najczęściej ołówek lub farby, kolor lub czarno białe barwy, a także format pracy. Ważne by korzystać z usług profesjonalnych karykaturzystów, dzięki czemu jakość wykonania pracy będzie zadowalająca i warta wydanych pieniędzy. Niestety nadal możemy natrafić na licznych amatorów, którzy nie potrafią rysować i marnują nasz czas oraz narażają nas na koszty, które średnio wynoszą od 50 do nawet 250 złotych. Oczywiście cena zależna będzie m.in. od techniki wykonania, rozmiaru czy ilości osób znajdujących się na karykaturze.

Karykatura to również świetny pomysł na wiele innych okazji, których jak wiemy jest mnóstwo. Możemy wręczyć je na ślubie Parze Młodej, na urodziny, dzień Babci i Dziadka. Jak również może to być pierwszy obraz jaki zostanie zawieszony podczas parapetówki u przyjaciół. Na rocznice, jubileusze, w okresie świątecznym, z okazji Dnia Nauczyciela jak i na wiele innych okazji, jak również bez nich.