Włosy na całym ciele będą nam stale odrastać, jeżeli nie zastosujemy skutecznej metody, która likwiduje włoski od samej cebulki. Większość metod usuwa włoski powierzchownie, przez co ponownie się pojawiają po kilku dniach, lub tygodniach. Najwięcej kobiet stosuje najtańszą metodę, która pozwala szybko i skutecznie pozbyć się owłosienia na krótki czas. Mowa tu o jednorazowej maszynce do golenia, która jest ogólnie dostępna w każdej drogerii, czy sklepie z kosmetykami.

Jak długo trwa zabieg depilacji laserowej?

depilacja laserowa - cennik łódźCzęść kobiet woli się golić codziennie, kupując jednorazową maszynkę za kilkanaście złotych, a inne wolą raz na rok wydać znacznie większą kwotę i mieć spokój z usuwaniem owłosienia. Depilacja laserowa pozwala na pozbycie się owłosienia z każdej części ciała, raz na zawsze. Całkowita destrukcja włosa jest najefektywniejsza kiedy znajduje się on w fazie wzrostu, a ponieważ włosy nie rosną równocześnie, to konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, najczęściej pięciu – sześciu. Jeżeli interesuje nas tania depilacja laserowa – cennik Łódź jest miastem, w którym wykonamy ją w każdym salonie kosmetycznym. Jest to najwygodniejsza metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia, która dodatkowo jest całkowicie bezbolesna. Najlepsze efekty osiągają osoby o jasnej karnacji, ponieważ ich włoski są słabsze i cieńsze, a to powoduje, że szybciej można je usunąć. Brunetki, których włoski są grube i ciemne, powinny się przygotować na kilka zabiegów więcej, gdyż mocne włoski potrzebują większej dawki wiązki lasera. Czas trwania zabiegu zależy od depilowanego miejsca i ilości włosków. Depilacja pach i okolic bikini zajmuje średnio od trzydziestu do czterdziestu pięciu minut, natomiast pozbycie się włosków z całych nóg zajmuje nawet ponad półtorej godziny. W Łodzi za depilację nóg musimy zapłacić około siedemset złotych, ale można też wydepilować tylko łydki, lub uda, a wtedy cena będzie znacznie niższa. Po zabiegu depilacji laserowej należy unikać ekspozycji na słońcu przez czterdzieści osiem godzin.

Na czas korzystania z depilacji laserowej lepiej zrezygnować z solarium, gdyż może to negatywnie wpłynąć na skórę. Pomimo, że z tą metodą wiążą się pewne zastrzeżenia, to wciąż bardzo dużo kobiet decyduje się na nią, bo jest najskuteczniejsza. Wystarczy wykonać kilka zabiegów i można zapomnieć o goleniu. Jedynie raz na rok trzeba wykonać tak zwany zabieg przypominający, który podtrzymuje efekt gładkiej skóry. Cena zabiegu jest dość wysoka w porównaniu do innych metod, ale wykonujemy ją tylko raz w roku.