Dzieciństwo jest to piękny okres w życiu.  Każdy z rodziców patrzy na swoje pociechy z uśmiechem. Stara się by każdy dzień dla jego maleństwa był jak najbardziej radosny. Niestety często u naszych małych skarbów występuję problem związany ze snem w nocy. Nasze maleństwo albo nie chce spać w nocy albo woli spać w naszym łóżku, co wiąże się z naszym niewyspaniem. Dlatego istotne jest umilanie mu zasypiania, ponieważ wiąże się to z korzyściami zarówno dla nas jak i dla naszego małego rozrabiaki.

Milutka pościel bawełniana w trolle

pościel trolle z bawełnyWażnym elementem jest otoczenie w jakim dziecko zasypia, dlatego dobry pomysłem jest pościel, w której dziecko będzie czuło się bezpiecznie. Dobrze by ta pościel nawiązywała do czegoś co kojarzy się dziecku z czymś miłym i radosnym. Sprawdzającym się pomysłem są pościele, które mają na sobie grafikę z ulubionymi postaciami z bajki. W takim otoczeniu nasze dziecko będzie mogło poczuć się bezpiecznie i spokojnie zasnąć. Świetnym rozwiązaniem jest pościel trolle z bawełny. Jest to tak zwane dwa w jednym. Postacie z bajki o trollach zapewnią dziecku komfort psychiczny a miły materiał jakim jest bawełna  zapewni komfortowe warunki dla ciała maluszka. Jest to bardzo istotne, ponieważ skóra małych dzieci jest niezwykle delikatna i łatwo o jej podrażnienia. Jako rodzice powinniśmy zwracać uwagę na materiały, z którymi mają styczność nasze pociechy. Umilanie zaśnięcia dzięki odpowiedniej pościeli jest moim zdaniem bardzo istotne. Mogło by się wydawać, że pościel jest mało znaczącym elementem, lecz dziecko przykłada do otaczającego go otoczenia dużą wagę. Dzięki tak małemu a zarazem istotnemu elementowi jak pościel z dobrego materiału z sympatycznym nadrukiem możemy zapewnić dziecku szybkie zaśnięcie i przespaną noc. Oczywiście przespana noc przez nasze dziecko równa się przespana noc przez nas, rodziców. Korzyści jest więcej. Małe dziecko w swojej ulubionej pościeli z postacią z bajki, chętnie drzemało będzie również i podczas dnia. W tym czasie rodzic będzie miał chwilę dla siebie. Przespane noce dają w efekcie również dobry humor dziecka podczas dnia.

Dzięki pościeli nasza pociecha wstaje wypoczęta i ma ochotę spędzać cały dzień aktywnie z uśmiechem na twarzy. Dzięki ulubionym postacią, jakim są na przykład trolle nasze maluchy wieczorem chętnie wracają do łóżka. Starajmy się tak na pozór drobnymi szczegółami jak pościel, ułatwiać życie naszym maluszkom a co za tym idzie również i sobie. Jest to łatwe i przyjemne dla wszystkich rozwiązanie.      

 

Close Menu