Chcąc zainwestować w odpowiednie wyposażenie własnej firmy, która jest związana z używaniem wszelkiego rodzaju pojazdów warto zainwestować w wyposażenie, które suprawni nam działanie. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczedzić wiele czasu i skupić się na innych czynnościach. W ostatnim czasie coraz więcej organizacji stosuje nowoczesne pojemniki na AdBlue. Jest to roztwór mocznika, który jest stosowany w układach wydechowych samochodów dostawczych oraz ciężarowych, które są często stosowane do różnego rodzaju oferowania transportu.

Przechowywanie specjalnego roztworu

zbiorniki na AdBlueOkazało się, że stosowanie substancji tego typu pozwala w ogromnym stopniu zmniejszać emisję tlenków azotu. Coraz częściej stosowany system odpowiadający za przekształacanie owych tlenków pozwala na osiągnięcie bardziej ekologicznych efektów w postaci azotu, który nie jest toksyczny oraz zwykłej pary wodnej. Jednak aby to uzyskać należy wykorzystywać amoniak. Niestety już na etapie chemii w gimnazjum dowiadujemy się, że jest to niebezpieczny roztwór. W zamian tego wykorzystuje się AdBlue czyli roztwór mocznika, który jest bez zapachu i nie jest toksyczny. Jednak pozostaje pytanie dotyczące jego specjalnego przechowywania. Wiadomo, że firma, która dysponuje wieloma samochodami ciężarowymi musi w jakiś sposób go magazynować. Na szczęście służą do tego nowoczesne zbiorniki na AdBlue, które są przystosowane do tego rodzaju magazynowania roztworu. Na dodatek dla wygody taki zbiornik może być również wyposażony w specjalny pistolet nalewczy, wąż oraz licznik. Dzięki temu kierowcy będą mogli bez trudu wydobywać roztwór bez większych problemów. Zastosowanie tego rodzaju mechanizmu jest bardzo proste i przynosi wiele korzyści. Właściciele firm często z nich korzystają, ponieważ oszczędzają czas i mogą w jednym miejscu przechowywać spore ilości AdBlue w swoich zbiornikach. Wielu producentów dodatkowo oferuje specjalne zabezpieczenia przed zbyt wysokimi oraz niskimi temperaturami. Niestety okazuje się, że poniżej pewnej normy taki płyn ulega procesowi krystalizacji. Wtedy wprowadzony do obiegu może powodować spore problemy natury mechanicznej.

Dlatego nabywając specjalny pojemnik warto zadać sobie pytanie w jakiem porze roku będziemy go wykorzystywali i czy temperatura w miejscu przeznaczonym na pojemnik będzie adekwatna. Jeżeli nie, warto pokusić się o dodatkowe zabezpieczenie, które w takim przypadku może ochronić nas przed sporymi stratami. Dodatkowo na rynk dostępna jest różna wersja jeżeli chodzi o pojemność i każdy może wybrać produkt dostosowany do potrzeb swojej firmy. 

 

Close Menu