Zapewne każdy z nas już słyszał o złym wpływie toreb foliowych na środowisko. Dlaczego więc wszyscy z nich korzystamy w codziennym życiu? Prawda jest taka, że nie pamiętamy o zabieraniu własnych siatek, gdy idziemy na zakupy. Dlatego też nie mając innego wyboru, sięgamy po plastikowe reklamówki, a do mniejszych produktów po zrywki. Czekają one na klientów w każdym sklepie.

Torby papierowe- może to jest rozwiązanie?

torby papierowe z logo firmyCoraz częściej zobaczyć możemy osoby, które są przygotowane i noszą ze sobą własne torby. Jednak ile razy zdarzyło się, że po prostu ich zapominamy, a zakupy trzeba w „coś” zapakować. I zazwyczaj z braku wyboru są to ogólnodostępne torebki plastikowe. A co gdyby tak całkowicie zamienić foliówki na torby papierowe z logo firmy? Albo chociaż dać klientowi możliwość wyboru pomiędzy nimi. Każdy mógłby zyskać pewną korzyść z tej zamiany. Zapominalscy konsumenci, którzy starają się dbać o środowisko, byliby zadowoleni, mogąc pakować produkty w papierowe reklamówki, co nie naruszyłoby ich sumienia. Właściciele sklepów natomiast nie straciliby na tym, ponieważ ich logo nadal widniałoby na torbach. Mało tego, myślę nawet, że nie tyle nie straciliby, co zyskali. Zauważmy, że wiele osób, które popiera pewne działania na rzecz środowiska, chodzi w miejsca, w których postępuje się zgodnie z ich przekonaniami. Widząc, że dany sklep wprowadza torby papierowe, ludzie mogliby w przejawie uznania wybierać go częściej jako miejsce na zrobienie zakupów. Weźmy pod lupę także mniejsze punkty sprzedaży. Proponują często swoim klientom zrywki, czyli cienkie torebki plastikowe. Jednak kto z nas lubi iść później przez miasto z drobnymi zakupami w takiej foliówce? Myślę, że nikt… Dlatego torby papierowe z logo firmy znajdą zastosowanie nie tylko w supermarketach, ale i w mniejszych, lokalnych sklepikach. Takie reklamówki mają różne rozmiary, więc nadadzą się do zapakowania zarówno małych, jak i dużych produktów. Przykładem miejsca, gdzie od pewnego czasu zaczęto już wykorzystywać tego typu torebki są piekarnie i cukiernie. Napewno zauważyliście, że większość tych miejsc pozbyła się „foliówek” na rzecz „papierówek”. O ile przyjemniej przynieść do domu bułki w takiej torebce.

Niezależnie od tego w jakich sklepach robimy zakupy- czy są to duże supermarkety, czy małe lokalne sklepiki, duże znaczenie ma nie tylko jakość produktów, ale i w co są one na końcu zapakowane. Uwagę na to powinni zwrócić przede wszystkim przedsiębiorcy, bo to od nich zależy czy klient zapakuje swoje zakupy w torbę foliową czy w torbę papierową.